ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4095229
*
nr 409 5229
Spegel
20-tal, Mahogny, höjd: 117
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 2 maj 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 22:25:48
1
100 kr
28/4 13:07:17
2
200 kr
28/4 16:18:55
3
300 kr
1/5 23:22:31
4
300 kr
1/5 23:23:00
4
350 kr
2/5 15:54:04
5
Vinnande bud
2/5 15:55:13
5
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 409 5229
Spegel
20-tal, Mahogny, höjd: 117
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 2 maj 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 22:25:48 | 1 | 100 kr |
28/4 13:07:17 | 2 | 200 kr |
28/4 16:18:55 | 3 | 300 kr |
1/5 23:22:31 | 4 | 300 kr |
1/5 23:23:00 | 4 | 350 kr |
2/5 15:54:04 | 5 | Vinnande bud |
2/5 15:55:13 | 5 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14